Útulnost interiéru začíná u podlahy

Domov je místem, kde se chceme cítit příjemně. Proto je zapotřebí jeho zařizování věnovat velkou pozornost. Pokud prostor nesplňuje vaše nároky a požadavky na pohodlné bydlení, pak je nejvyšší čas na jeho rekonstrukci. Dát interiéru novou tvář můžete také méně radikálním způsobem, hodně totiž udělá i barva stěn. Pokud jsou zdi vybledlé a oprýskané, dojem útulnosti zrovna nevzbuzují, povolejte proto malíře a nebudete se muset o nic starat. Navíc kvalitní a odborné vymalování bude mít na estetickou stránku dost podstatný vliv.

Základ interiéru

Základ každého příbytku tvoří také podlahy.Podlahová krytina hraje totiž zásadní roli při celkovém dojmu z interiéru. Zvolit tu správnou proto není jen tak, zohlednit musíte nejen její vzhled, ale především účelnost, funkčnost a odolnost. Každá místnost je jiná, a tak vyžaduje odlišný přístup výběru. Sortiment podlah je dnes víc než široký, takže jestli si nevíte rady, neváhejte se obrátit na odborníky. Přece jen se jedná o nemalou a hlavně dlouhodobou investicí, nelze ji jednoduše vyměnit, když se vám omrzí.

Oříšek jménem kuchyně

K nejnáročnějším úkolům patří výběr podlahy do kuchyně, protože se jedná o prostor, který je velice frekventovaný, navíc zde není nouze o drobné nehody. I těm nejšikovnějším jedincům občas něco upadne na zem, rozlije či vysype se, proto musí být dostatečně odolná a taká snadná na úklid. Všechny tyto provozní nároky, ale zároveň i ty estetické splňuje hned několik podlahových krytin. Praktickým řešením bývá dlažba, ta je všech poněkud chladná. K nejčastěji používaným proto patří vinylové podlahy, které seženete v dokonalých autentických a rozmanitých dekorech dřeva a kamene. Navíc jsou nejen cenově dostupné, ale také odolají vodě i mechanickému poškození, rovněž jejich údržba je snadná a rychlá a nevyžaduje žádný speciální postup. V kurzu jsou také podlahy z přírodních materiálů, jejichž výhodou je rovněž jejich hřejivost. Kromě tradičních dřevěných podlah jsou čím dál oblíbenější také netradiční podlahové krytiny. Například bambusová podlaha, která je velmi odolná, díky své tvrdosti. Vedle nešlápnete ani s korkovou podlahou, ve které se dobře drží teplo. Popularitě se těší také přírodní linoleum, které se pro svůj ojedinělý vzhled skvěle hodí do moderních interiérů. Tak si vyberte podle svého vkusu a našlapovat se vám bude vyloženě lehce!